iron m19821981 metais dėl polinkio į narkotikus ir nekontroliuojamo elgesio, vokalistas Paul Di’Anno buvo išmestas iš Iron Maiden. Ši žinia smarkiai sukrėtė grupės fanus, pasklido gandai, kad grupė išyra ir jos istorija jau baigta, bet tai netiesa. Iš tiesų tai buvo tik pradžia….

Naujasis vokalistas Bruce Dickinson gerokai lenkia savo pirmtaką visais atžvilgiais. Jo galingas operinis vokalas leido grupei pakilti į naują lygmenį ir “privertė“ maidenus tapti žymiais :D. 1982 metų albumas The Number of the Beast išgarsino grupę visame pasaulyje ir įrašė jos vardą į metalo legendų sąrašą. Susiformuoja tradicinis grupės skambesys, kuriam būdinga ryški “šuoliuojanti“ boso linija, melodingos gitaros ir stulbinančios jų soliakų dvikovos, gan savitos būgnų partijos ir plataus diapazono Briuso vokalas. Tiesa reikia dar nepamiršti ir itin įdomių dainų literatūros, istorijos bei kultūros tematika. Net sunku suvokti, kiek daug įvairių temų aprėpia Iron Maiden kūryba.

Šio (1982-1984 m) laikotarpio meidenai yra tokie pat produktyvūs, kaip ir prieš tai mano jau aprašytojo. Tęsiama tradicija kasmet išleist po studijinį albumą. Taigi per trejus metus pasirodo 3 opusai ir visi jie laikomi nemirtinga metalo klasika. Kažin ar yra kita tokia grupė, kuri taip sugebėtų? The Number of the Beast turi dar šiek tiek Di’Anno eros bruožų. Viena to priežasčių – tai paskutinis albumas su būgninku Clive Blurr. Šis bembačius pasižymi unikalia grojimo technika (turinčia džiazo elementų), kuri buvo skiriamasis albumų su Di’Anno bruožas. Clive’ą pakeitęs Nicko Mc Brain’as irgi yra geras būgninkas, bet savo pirmtakui jis, deja, neprilygsta. 1983 metų Piece of Mind – pirmas albumas su Nicko. Šis darbas yra lėčiausias viosoje meidenų diskografijoje. Ir tas keista. 1983, kai karaliavo speed metalas ir vėliavą ėmė kelti dideliu tempu taip pat pagarsėjęs thrash’as, maiden’ai pasielgia taip “nemadingai“ ir sulėtina savo tempą. Nors galbūt jie tiesiog dar nebuvo pakankamai susigroję su naujuoju būgnininku, tad kūrė lėtesnes dainas. Beje, tais metais pagaliau susiformuoja stabili, legendinė grupės sudėtis: Bruce Dickinson – vokalas, Adrian Smith ir Dave Murray – gitaros, Steve Harris – bosas ir Nicko Mc Brain – būgnai. Na o 1984-ieji pasauliui dovanoja Powerslave. Jis laikomas geriausiu ir pelningiausiu grupės albumu. Šiame opuse greta tradicinių heavy metal gabalų, tokių kaip Aces high, 2 Minutes to Midnight ar Duelists, atsiranda ir progresivumu dvelkiantys Powerslave ir net 13 minučių trunkantis epas Rime of the ancient mariner, kuris šiek tiek primena nuostabų Pink Floyd kūrinį Echoes. Tai yra tartum nebylus perspėjimas, jog Iron Maiden nebus dar vieni Motorhead ir nestovės vienoje vietoje, nuolatos kepdami vienodus albumus. Tai jie įrodo 1986, išleidami gerokai eksperimentinį darbą, bet apie tai kitą kartą… O dabar siūlau pažiūrėti porą 1982-1985 metų Iron Maiden vaizdo įrašų, kuriuos pavyko rasti nepamainomajame “Tu vamzdyje“:

Aces High:

The number of the beast:

Revealations: