gitarų pilavotojaiBuvau jau minėjęs vertingas lietuviškas muzikos svetaines, o šįkart pateikiu keletą anglakalbių tinklalapių:

www.metal-archives.com – Didžiausia metalo muzikos grupių enciklopedija. Labai naudingas tinklapis kiekvienam metalistui, nes čia galima rasti beveik visas šio stiliaus grupes, egzistuojančias ar kada nors egzistavusias mūsų planetoje. Jam puikiai tinka šūkis: “Jei jūsų grupės nėra čia, vadinasi jūs grojate ne metalą“. Visos grupės, pradedant žymiaisiais Metallica, baigiant vietinės reikšmės undergraundo deferiais Sasamaso iš Madagaskaro. Tiesa yra nedidelė tikimybė, kad kokia viena kita menkai žinoma rūsio grupelė liko neįtraukta, bet gal kada nors kas nors ir jais pasirūpins. Tinklapyje nurodomas grupių atliekamas stilius, apibūdinama dainų tematika, surašomi visi esami ir buvę nariai ir pateikiama išsami diskografija, kurios kiekvienam leidiniui galima parašyti recenziją. Tiesa ir ten kai kada pasitaiko netikslumų, mat turinį gali redaguotis kiekvienas, bet geriau neišmanėliams ten nelįsti ir nekišit ten visokių Tokio Hotel, bandant jų muziką priskirti kokiam tai symphonic black metalui, bo Šėtonas mato visus jūsų darbus…. 😀

www.bnrmetal.com – Panašaus pobūdžio svetainė kaip ir metalo archyvai, bet mažesnė ir valdoma tik vieno žmogaus. Įkurta dar tais gūdžiais 1995, kai internetas dar tik pradėjo vystytis. Turbūt tai seniasiausias metalo saitas išlikęs iki mūsų dienų. Deja ten pateikiamas žymiai mažesnis grupių repertuaras, vos 1400 (bet turint omeny kad visas jas surašė vienas žmogus, o prie kiekvienos grupės yra jos biografija ir diskografija, o informacija apie jas nuolat atnaujinama, tai vis dėlto daro didelį įspūdį). Tačiau nesijaudinkit, nes visas žymesnes grupes ten surasite, tad pradedančiajam metalistui šio resurso tikrai turėtų pakakti. Tiesa gan skiriasi šio pulapio ir metalo archyvų muzikos skirstymas į stilius. Bnr metalu pripažįsta net grundge ir nu – metal, o metal archyvuose šių stilių grupių jokiu būdu neišvysime. Kitas įdomus dalykas – Bnr nėra heavy metalo kategorijos. Yra hardrock, NWOBHM ir 80’s metal (kurio paskirties aš niekaip nesupratau), bet heavy kategorijos nėra. Tokios heavio grupės kaip Judas Priest tinklapyje minimos, bet jos nepriskiriamos nė vienai kategorijai. Ta pati padėtis ir su symphonic metalu. Be to yra ir tokių nelabai girdėtų terminų kaip athmospheric hardcore, taip pat išskiriami goth ir gothic metalo stiliai. Nors paprastai goth ir gothic yra sinonimai, bet bnr goth metalu vadina metalizuotą gothic roką (Type O Negative, 69 eyes, Crematory), o gothic metalu – gotizuotą atmosferinį doom’ą arba gotišką sympho metalą (Within Temptation, Theatre of Tragedy, Tristania). Gal ir teisinga būtų tas grupes padalinti į skirtingus stilius, nes tarkim Crematory ir Epica bendrų bruožų turi ištiesų labai mažai.

www.progarchives.com – Didžiausias progresyvaus roko muzikos portalas. Čia rasite beveik visas (o gal net visas) progresyviuosius elementus naudojančias grupes. Jos susikirtytos į keletą stilių, pavydžiui space/psychedelic rock, proto prog, sympho prog, jazz/fussion, krautrock ir t.t. Taip pat ten įtraukti progresyvieji elektroninės muzikos atlikėjai (kalbu ne apie visokius bumčikus pirdumčikus, o tokius genialius kompozitorius kaip Vangelis arba Bryan Eno), o prog related kategorijoje galima išvysti pačių įvairiausių stilių (netgi pop) atlikėjų, kurių muzikoje galima užčiuopti bent šiokias tokias progresyvo gaideles (viena tokių grupių yra Iron Maiden). Na ir savaime aišku, didelis dėmesys skiramas progresyviajam metalui, juolab kad būtent šio stiliaus rėmuose šiuo metu ir vyksta didžiuasia prog roko evoliucija. Nuostabiausia, kad svetainėje galima paklausyti po kelias kiekvienos grupės dainas ir pažiūrėti vaizdo įrašų.

www.darklyrics.com/– Didžiausia ir manyčiau geriausia metalo dainų tekstų svetainė. Joje galima rasti didžiąją dalį visų metalo kūrinių lyrikų. Labai patogu, nes dainos suskirstytos pagal albumus. Tinklapis labai patogus naudojimui, paprastas, bet skoningas dizainas ir ganėtainai mažai reklamų (yra gal tik vienas reklaminis skydelis apačioje, kuris nelabai ir trukdo). Tai tikrai yra geriausia dainų žodžių svetainė, kokią man yra tekę pastebėtii interneto kloduose. Maža to, ten galite aptikti net ir lietuviškų metalo grupių lyrikas. Aišku jei jums reikia Korn arba Shakiros dainų žodžių, jų ten geriau neieškoti. Tikrai nerasit.

Na šiam kartui gal užteks. Tiesa kątik pastebėjau kažkokį įdomų metalo stilių medį su garso pavyzdžiais: http://www.anus.com/metal/about/styles/  Anksčiau šito medžio anus.com svetainėje lyg ir nebuvo. O gal nepastebėjau. Tai jo bent kolkas neaprašinėsiu. Pasižiūrėkit ir įvertinkit patys. O aš einu jo išbandyti 🙂