zalieji taipaiKą turi bendro metalo protėviai Black Sabbath, gothic rokeriai The Sisters of Mercy ir hardcore/punk legendos The Misfits? O gi tai, kad visos šios trys labai skirtingų svorio kategorijų grupės yra amerikiečių Type O Negative įkvėpėjai. Ši Bruklino ketveriukė sulydė šių trijų grupių stilių, įdėdami dalelę savęs ir dar velnias žino ko. Taip gimė gothic doom metalo formacija Type O Negative.

Jau vien tas faktas, kad grupės kūryba tvirtai išsisdrėbia net kelių stilių teritorijose, leistų daryti išvadą kad jų muzika labai įvairi. Ir ši hipotezė tikrai teisinga: jų repertuare yra ir greitos, ir velniškai lėtos muzikos. Nuotaika tikrai labai įvairi: nuo depresyvios, agresyvios, iki melancholiškos, psichodeliškos ar netgi linksmos ir nuotaikingos. Grupė išnaudoja visas gotiškos paletės spalvas, ir patikėkit, spalvų ir atspalvių gotikoje yra žymiai daugiau nei popse. Eklektikos “priduoda“ ir ganėtainai įvairus vokalas. Abiejų grupės vokalistų balsai ganėtinai skirtingi: frontmeno ir bosisto Peter Steele vokalas varijuoja nuo žemo ir emocionalaus gotiško iki griežto pankiško, o gitaristo Kenny Hickey vokalas aukštas ir švelnus, primena britroko vokalistus arba net The Beatles.

Taip pat būtina paminėti grupės dainų tekstus. Juose gausu ironijos, autoironijos, sarkazmo, grotesko ir daug daug juodo humoro. Type O Negative šaiposi iš visko – skausmo, mirties, kančios, gyvenimo, religijos, pašiepia įvairias socialines ir politines problemas, bei vartotojišką kutūrą. Tiesa šis tas kliūna ir gotams, pankams, skinams ir popsui. Štai jų žymiausias kūrinys, 11 minučių “Black No1“ apdainuoja tipišką (tiesa gal stereotipinę) gotę, “We hate everyone“ pasityčioja iš absurdiškos kairiųjų ir dešiniųjų politinių grupuočių kovos, o “Kill all white people“ iš rasisizmo. O kur dar šaipymasis iš sveikatos apsaugos sistemos, kuriai dedikuotas praktiškai visas “Life is killing me“ albumas (o ypač jo titulinė daina) arba iš transvestitų (“Angry Inch“). Bet turbūt labiausiai jie šaiposi patys iš savęs. Štai išduotas savo merginos, visą skausmą Peter Steele išliejo albume “Slow deep and hard“, kuriame jis savo mylimajai žiauriai atkeršija, ją nužudydamas su asfalto grąžtu. Žinoma tai tik jo fantazija, tačiau grupė net ir savo biografijoe pateikia tai kaip tikrą faktą.

Bet būtų nuodemė nepaminėti apie romantiškąją grupės kūrybos pusę. Grupė sukūrusi tikrai nemažai gražių ir originalių dainų apie meilę, pradedant Love You to death, In Praise of Bachus, Be my Druidess, baigiant vampyrišku sielvartu alsuojančia Bloody kisses ar nuostabaus grožio balade apie vilkolakiais virtusius įsimylėjelius Wolf Moon. Bet nebūtų jie kičo ir absurdo meistrai, kaip kad aš pavadinau…. Kai kuriose dainose muzikos ir lyrikos nuotaikos labai žavingai nesutampa, o tas sukelia puikią juoko dozę. Štai kad ir linksmos nuotaikos kūrinys “Pyretta Balze“ yra apie lyrinio “aš“ norą nusižudyti, o daina apie artimųjų netektį “Everything dies“ kažkodėl sukelia juoką. Tai parodo, kad grupės nariai puikiai moka “dirbti su žodžiu“ ir yra geri aktoriai, tad savo žodžiams gali suteikti kitokią prasmę ir užslėti dainose gilias potekstes.
Tokie jau tie tragikomiškieji Type O Negative. Sunki, vežanti, bet tuo pačiu lyriška muzika. Juodas, bet intelektualus humoras ir itin plati jausmų skalė daro Type O negative muziką išskirtine ir nepakartojama. Kas juos klausę, manau man tikrai pritars.

Oficiali svetainė
My space kertelė

My girlfriend’s girlfriend:

Black #1:

Love You To Death:

Christian Woman (singlo versijos klipas):

I dont wanna be me:

Everything Dies:

Christian woman (pilnos versijos klipas, visai kitoks nei singlo versijos):