Tinklapį www.di.fm/edmguide/edmguide.html atradau jau seniai, jis nėra kažkokia naujiena ir netgi kažkada buvo pareklamuotas delfyje, tad galimas daiktas, kad daugumai jis jau žinomas. Tačiau nepriklausyti tai šį vebsaitą žinančiųjų daugumai yra tiesiog gėda. Tad ir nusprendžiau žinantiesiems priminti, o nežinančiuosius supažindinti su šiuo nuostabiu gidu į elektroninės muzikos pasaulį.

senovinis synthŠiame flashiniame Ishkur pseudonimu besidengiančio elektroninės muzikos eksperto tinklapyje pateikiami visi pagrindiniai elektroninės muzikos stiliai, kurie išdėstyti labai patogiu genealoginio medžio principu, vaizdžiai parodančiu stilių kilmę ir giminystės ryšius. Visi stiliai suskirtyti į stambesniuosius: House, Trance, Techno, Breakbeat (liaudiškai tariant hip-hop ir panašiai), Jungle (kurio žymiausia ir komerciškiausia atšaka – Drum’n’Bass), Hardcore (žiauriausia muzika pasaulyje) ir Downtempo (pats intelektualiausias, sudėtingiausias ir įvairiausias elektroninės muzikos stilius). Tad šiame gide apimamas itin platus muzikinis spektras: nuo acid house, minimal techno, gangsta rap iki experimental industrial, terrorcore, ambient, darkwave ar net video žaidimų garso takelių (tikiuosi pamenate tą smagiąją Super Mario muzikytę). Be to kiekivienas stilius turi po kelis garsinius pavyzdžius ir aprašymą, kuriame autorius išsako gan subjektyvią savo nuomonę, bet dažniausiai ji būna teisinga. Kalbant apie autoriaus nuomonę, tai Ishkur’as nevengia apdėti ir iškritikuoti prastų ir komercinių muzikos stilių. Štai pavyzdžiui ką jis rašo apie Happy House stilių:“The official music genre of Dance Dance Revolution, this is by far the most syrupy, saccharine music known to mankind. I bet they play this kind of stuff to calm lunatics at insane asylums locked in padded rooms with pink walls.“ Taigi, linksmi, kai kada sarkastiški, bet visuomet inforamtyvūs stilių aprašymai bei puikūs pavyzdžiai leidžia susidaryti puikią nuomonę apie kiekvieną elektroninės muzikos stilių. Tad jei perklausysite visus pavyzdžius ir perskaitysite aprašymus, galėsite save vadinti elektroninės muzikos žinovu. Maža to, apie šį muzikos žanrą nusimanysite gerokai daugiau už bet kurią, net ir pačią intelektualiausią fyfą ar forsą arba kitą “klubinės“ muzikos ir popso mėgėją. O visiems besipuikuojantiems dj titulu, žinoti visą šią informaciją yra tiesiog privaloma.

Be to, rekomenduoju šį tinklapį net ir tiems, kuriuos elektroninė muzika vemt verčia. Pamatysite, kad electronic – tai ne vien monotoniški bumčikai su trijų natų melodija. Yra ir daug tikrai rimtų, įdomių ir kokybiškų stilių, tokių kaip ambient, new age, idm ar tarkim synth. Žodžiu, tai tiesiog idealus langas į platų ir įvairų elektroninė muzikos pasaulį ir puiki savišvietos priemonė.