Šiemet tęsiu Rokiškio Balbo tradiciją kaskart prieš Kalėdas pristatyti po vieną alterantyvų kalėdinį projektą arba jo albumą. Pernai šioje rubrikoje buvo germaniškasis oldskūlinis speed/thrashas, o šįkart eina garsas nuo anglosaksiškos erdvės.  “We Wish You a Metal Xmas…and a Headbanging New Year“ yra šviežias, 2008 išleistas britų ir amerikiečių heavy metalo grandų Kalėdų profanacijos ir blasfemizacijos projektas. Jame daugelį visiems žinomų ir jau gerokai nusivalkojusių šventinių giesmių ir dainuškų atlieka tokie stiliaus guru kaip Lemmy Kilmister (Motorhead), Chuck Billy (Testament),  po daugelį grupių mėtytas ir vėtytas Tim “Ripper“ Owens, kraupusis ir skandalingasis baisuoklis Alice Cooper, maestro, ragų (\m/) išpopuliarintojas Ronnie James Dio ir kitos atitinkamo lygmens sunkmetalio gerklės.  Visi jie, pasitelkdami fūziuką ir aršų sunkaus roko būgnų tvatesį, ne tik labai kokybiškai ir gan originaliai interpretuoja žymiuosius Kalėdų šlagerius, bet ir valioja sukurti tikrai šventišką, rokenroliškai kalėdišką atmosferą.

Kiekvienas kūrinys ganėtinai skirtingas ir atspindi jį atliekančio vokalisto stilių. Pvz. Lemmy dainoje galima pajusti didelę dozę senojo gerojo rokenrolo, Alice Cooper džiaugsmingą “Santa Claus is Comming to Town“ sugeba transformuoti į kriugeriško siaubo filmo garso takelį, o Dio pateikia aukščiausio lygio metalinę baladę, kupiną dramatizmo ir egzistencinės mistikos.

Tad šį nuostabų šventišką tvarinį rekomenduoju visiems,  kas neabejingi metaliniam gitarų brazdesiui ir norėtų kalėdinę nuotaiką sustiprinti atitinkamo turinio, bet mėgstamos formos muzika.