Ką galėtų nuveikti seksuali blondinė su elektrine gitara? Jei toji blondinė ne šiaip kokia Pamela Anderson II, o pasiutusi britų kilmės amerikietė Katherine Thomas, tai gautą rezultatą galima būtų apibūdinti taip: chaotiškas ir ultragreitas speed/thrash metalas su tirlipirliškomis gitaros pertubacijomis ir horror glamerišku įvaizdžiu bei analogišku darkymusi scenoje. Pridėkime dar tai, jog ši mergiotė turi puikų klasikinį muzikinį išsilavinimą, be gitaros valdo dar ir smuiką ir klykauja neprasčiau už Mille Petrozza (na gerai, juokauju, prasčiau, bet klykauja). Na ir svarbiausia, mėgsta negailestingai išdarkyti populiarius klasikinius kūrinius, ypač Beethoveną.

Tai The Great Kat. “The Guitar One Magazine“  2003 ją pripažino viena iš 10 greičiausių pasaulio gitaristų. Ko gero tai ir greičiausiai gitara grojanti moteriškos lyties atstovė Žemėje. Reikia pripažinti, instrumentą ji tikrai valdyti moka ir groja juo greičiau nei greitai. Tačiau tiek jos atliekama muzika, tiek ir vizualinė pasirodymų išraiška švelniai tariant juokinga. Kai kas net paklaustų, kur čia muzika? Ir šis klausimas visiškai pagrįstas. Nes nors ir pripažįstu muzika tokius stilius kaip grindcore ar noisegrind (o kai kurie Kat shred’inimai visai primena šį stilių) muzikos čia ir aš nelabai įžvelgiu.  Tai daugiau neskoningas virtuoziškumo ir grojimo technikos demonstravimas su thrash metalo akompanimentu. Ir reikia pripažinti, kad pačios kūrinių kompozicijos, jeigu atmestume visą tą beprotišką gitaros drožimą yra pakankamai nuobodžios, o ir pats shred’inimas, kad ir kaip techniškai bebūtų atliktas, greitai atsibosta, ypač jeigu jis vartojams taip netikslingai kaip šiuo atveju.

Kita vertus, ištroškę reginių, ekscentrikos arba kaip sakant “prikolų“, tikrai neturėtų nusivilti. Ši panikė žino kaip surengti gerą šou. Ir būtent ne kaip muziką, o kaip šou arba “prikolą“ reiktų vertinti jos išskirtinius perfomansus.

Beje, ar tikrai ji sugeba viską ką įrašo sugroti gyvai? Nes kiek ieškojau Youtube, nesugebėjau rasti nė vieno tikrai gyvo ir montažu neapdirbto jos pasirodymo. Net ir tas Live in Chicago atrodo kažkoks įtartinas…

Puslapis

MySpace

Flight Of The Bumblebee:

WAR!:

Metal Messiah:

Beethoven Mush:

LIVE IN CHICAGO: